Włóknina ścierna, pady, gąbki — co warto wybrać do polerowania auta?

Polerowanie karoserii auta to często wykonywany zabieg. W ten sposób można pozbyć się rys i innych defektów powłoki lakierniczej, usunąć korozję, a także wykończyć lakierowaną powierzchnię. Do celu tego wykorzystuje się odpowiednie środki, jak pasty i mleczka polerskie, ale też akcesoria, przy czym to one mają kluczowe znaczenie. Dowiedz się, co można znaleźć w sprzedaży i na które produkty warto postawić.

Do użytku profesjonalnego i prywatnego

By poprawić wygląd powłoki lakierniczej swojego auta nie trzeba od razu wstawiać go do zakładu mechanicznego czy lakierniczego. Wielu kierowców próbuje pomniejszych defektów, na przykład rys, pozbyć się samodzielnie. Nie jest to trudne, wymaga jedynie odrobiny precyzji, a przede wszystkim — zaopatrzenia się w niezbędne artykuły. Podstawę stanowią tu materiały polerskie, różniące się między sobą surowcami, z jakich je wykonano, a więc także ziarnistością. Oczywiście na początku, kiedy powierzchnia jest chropowata, wybiera się produkty o większej ziarnistości, stopniowo przechodząc do coraz bardziej gładkich — choć nie zawsze potrzebne jest aż tak wieloetapowe działanie. Można sięgnąć na przykład po gąbkę polerską czy pad; warto przy tym wybierać wygodne w użyciu produkty z uchwytami. Inną opcją jest włóknina ścierna , na koniec zaś warto użyć futra polerskiego. Dla zaawansowanych i w przypadku większych defektów oraz nierówności przeznaczone są szlifierki, po nie jednak zwykle sięgają zawodowcy. Sprzęt taki przydaje się też na przykład wtedy, gdy kładziony był baranek samochodowy (np. na progi) czy inny rodzaj masy.

Świetny efekt bez wysiłku

Defekty lakieru, takie jak rysy, odpryski, ubytki czy korozja, odbierają estetykę pojazdowi, a także sprawiają, że wygląda on na mocniej wyeksploatowany, warto więc podjąć działania mające na celu usunięcie takich niechcianych zmian. Wskazane produkty, stosowane także przez fachowców w zakładach, są na tyle łatwe w użyciu, że każdy może skusić się na ich wypróbowanie. Oczywiście jednak jeśli ktoś zupełnie nie wie, jak zabrać się za polerowanie auta, lepiej zadanie to powierzyć profesjonalistom.