Skuteczna pomoc w walce z łysieniem — wcierka do włosów!

Pierwsze oznaki łysienia wywołują poczucie kryzysu, zarówno u kobiet, jak i u mężczyzn. Panie martwią się, że ich fryzury nie będą już tak atrakcyjne, a panowie przeczuwają nadchodzący poważny problem. Na szczęście o włosy można skutecznie zadbać. Zobacz, czym są i jak działają tzw. wcierki. 

Czym jest wcierka do włosów?

Jest to specjalny kosmetyk, mający za zadanie odżywienie skóry głowy i wzmocnienie mieszków. Jego stosowanie poleca się zarówno mężczyznom, jak i kobietom. Ci pierwsi mogą liczyć na znaczne spowolnienie, a nawet zatrzymanie procesu łysienia, a panie ucieszą się z poprawy kondycji włosów i ich wzmocnienia, a także przywrócenia im blasku. 

Odżywkę nakłada się poprzez delikatne wcieranie w ten sposób, w jaki używa się szamponu. Ważne jest jednak, by po aplikacji nie spłukiwać naniesionej substancji. 

Jakie składniki powinna zawierać dobra wcierka do włosów?

Wiele substancji wykazuje pozytywne działanie na skórę. Najlepsza wcierka do włosów powinna mieć w swoim składzie m.in. wyciąg z aloesu, owsa czy awokado. Znajdują się w nich substancje odżywcze, a także związki, które zatrzymują nadmierne wydzielanie hormonu DHT.

To właśnie on odpowiada za uszkadzanie cebulek, co z kolei powoduje wypadanie włosów. Ograniczenie jego produkcji jest zatem pierwszym krokiem do zatrzymania procesu łysienia. 

Jak działa wcierka do włosów?

Po wcierkę do włosów warto sięgnąć z kilku powodów. Osoby stosujące tego typu preparaty mogą liczyć m.in. na: regenerację cebulek, naprawę uszkodzeń w kosmkach, nawilżenie skóry, leczenie stanów zapalnych, a wreszcie nawet stymulowanie porostu mieszków. 

Wybieraj rozsądnie!

Jeśli chcesz zapewnić sobie mocne włosy, pamiętaj o tym, by dbać o nie w rozsądny sposób, przyjazny swojemu organizmowi. Właśnie z tego powodu powinno się wybierać wyłącznie preparaty naturalne. Odżywki niezawierające w swoim składzie sztucznych substancji nie wywołują efektów ubocznych.