Osteopatia we Wrocławiu — co warto wiedzieć?

Osoby zmagające się z bólami kręgosłupa, stawów czy mięśni, powodowanych czy to przez choroby, czy urazy albo nieprawidłową postawę, zwykle uskarżają się na znaczne obniżenie jakości życia. Nic dziwnego, gdyż we znaki daje się nie tylko ból, ale też ograniczona ruchomość, nie zawsze zatem da się funkcjonować w pełni normalnie. Walczyć z tym zaś można na różne sposoby, a jedną z chętniej wybieranych metod jest osteopatia. Sprawdź, co warto wiedzieć na jej temat.

Osteopatia —  wyjątkowa metoda lecznicza

Medycyna może zaoferować osobom zmagającym się z wyżej wymienionymi problemami, dotyczącymi na przykład narządu ruchu, wiele metod leczenia, także operacyjnych. Nie brakuje też osób, które, chcąc pozbyć się dolegliwości bólowych, sięgają po środki przeciwbólowe. Proponowana we Wrocławiu osteopatia może być alternatywą dla obu tych wyjść. Jest nieinwazyjna i całkowicie naturalna, co ciekawe bowiem, praktykujący ją medycy stosują do usuwania problemów wyłącznie własne dłonie. Nie ma tu zatem, jak w przypadku np. fizjoterapii, specjalnych metod i urządzeń, typu fale uderzeniowe czy podczerwień. Jednocześnie terapia ta bywa polecana jako bardzo skuteczna.

Opiera się ona na rozluźnianiu mięśni poprzez odpowiednio wykonywany masaż, poprawie elastyczności tkanki łącznej czy zwiększeniu ruchomości stawów. Wszystko to można osiągnąć za pomocą różnych technik dotyku. To nie tylko klasyczny masaż, polegający na gładzeniu ciała, uciskaniu czy rozcieraniu, ale też np. kontrolowane uderzenia, rozciąganie czy przemieszczanie stawów w zakresie ich ruchów. Wszystko to ma na celu usunięcie bolesnego napięcia, przykurczy, zwiększenie elastyczności i tym samym zakresu ruchów oraz ruchomości. Poprawę zwykle zauważyć można już po jednej sesji, choć najlepsze efekty daje regularne poddawanie się zabiegom.

Czy istnieją przeciwwskazania do poddania się osteopatii we Wrocławiu?

Ta metoda usuwania dolegliwości, przede wszystkim bólowych, jest uznawana za bezpieczną. Oczywiście jednak przed przystąpieniem do działania osteopata zweryfikuje, czy pacjent może zostać jej poddany, przeprowadzając z nim wywiad. Warto też zabrać do niego wyniki badań czy inne dokumenty medyczne, obrazujące stan zdrowia.

Naturalne i skuteczne leczenie

Procedura ta może być zastępstwem stosowania leków przeciwbólowych czy bardziej inwazyjnych metod, z chirurgicznymi włącznie. Oczywiście jednak zastępstwo takie musi być skonsultowane ze specjalistą.