Najpopularniejsze fototapety

Oklejanie ścian tapetami to prosty i znany od wieków sposób na nadanie im oczekiwanego wyglądu, a nawet zamaskowanie ich niedoskonałości, na przykład nierówności. Obecnie stosuje się zwłaszcza fototapety, czyli ozdoby wyglądające jak wielkoformatowe zdjęcia. Poznaj najpopularniejsze rozwiązania w tym zakresie.

Do różnych pomieszczeń

Tego rodzaju ozdoby nanosi się na ściany bardzo szybko, łatwo i bez zaawansowanych prac, zwłaszcza że nakleja się je tylko na pojedyncze ściany czy nawet ich fragmenty, a nie w całych pomieszczeniach. Bardzo sprawnie zatem można zmienić wystrój pomieszczenia. W dodatku walory takich produktów pozwalają umieszczać je w różnych miejscach. Fototapety to świetny wybór nie tylko do sypialni, salonu czy pokoju dziecka. Nic nie stoi na przeszkodzie, by stosować je też w jadalni, korytarzu, a nawet w łazience czy na klatce schodowej. Sprzyjają temu między innymi wodoodporne i odporne na uszkodzenia i zmywanie materiały — niektóre z takich ozdób można umieszczać nawet… w kabinie prysznicowej! Wykorzystuje się je ze względu także na fakt, że zwłaszcza wzory 3D mogą optycznie powiększać przestrzeń.

Jakie wzory fototapet są w modzie?

W sprzedaży można znaleźć niezliczone motywy, dlatego zwykle są one podzielone na precyzyjne kategorie. Na pewno szczególnie popularne są plenery, tym bardziej że pozwalają wracać myślami do ukochanych miejsc, jak góry, morze i las. Dla wielu osób takie ozdoby są też namiastką obcowania z naturą, wpływającą zbawiennie na ich samopoczucie. Alternatywą dla takich fototapet są także bardzo popularne krajobrazy wielkich miast, zwykle tak popularnych jak Nowy Jork, Paryż czy Londyn, z charakterystycznymi budynkami i obiektami.

Wybierz coś dla siebie

To tylko niewielka część przykładów motywów, jakie można znaleźć w sprzedaży. Jest ich tak wiele, że z łatwością można wybrać coś odpowiedniego, także do pokoju dziecka czy nastolatka.