Masaż tajski w Zielonej Górze – dowiedz się, na czym polega

Istnieje wiele technik masowania, w tym relaksujące, rozgrzewające i pobudzające. Jednym ze znanych i cenionych sposobów jest też masaż tajski. Na czym on polega? Czy dzieli się go na jakieś rodzaje? I kiedy udać się do terapeuty, specjalizującego się w nim? Odpowiedzi na te pytania znajdziesz poniżej. Przeczytaj artykuł teraz!

Czym charakteryzuje się masaż tajski?

Technika ta czerpie z różnych nurtów filozoficznych Dalekiego Wschodu. Widać w niej wpływ m.in. ajurwedy, a także tradycyjnej chińskiej medycyny. Zabiegi te wykonuje się z wykorzystaniem specjalnych chwytów i czynności terapeutycznych, dążących do rozluźnienia ciała. Choć oficjalnie określa się go masażem tajskim, to w rzeczywistości jego korzenie sięgają Indii, gdzie podobno już w piątym tysiącleciu przed naszą erą był prężnie rozwijany.

Główne założenie tego sposobu masowania to wiara, że człowieka wypełniają cząsteczki „lom”, które wędrują przez „sen” (czyli linie) w ludzkim ciele. Celem jest udrożnienie tych kanałów, by „lom” mogło swobodnie płynąć. Do jego wykonania potrzeba jednej osoby, ale czasem masowanym zajmuje się dwóch specjalistów. Co ważne – klient gabinetu, np. w Zielonej Górze, nie pozostaje bierny. Czynnie uczestniczy w sesji, zmieniając pozycje ciała.

Jakie rodzaje się wyróżnia?

Warto wiedzieć, że technika ta dzieli się na kilka rodzajów. Rozróżnia się masaż tajski klasyczny, refleksologię (czyli uciskanie określonych punktów na stopach), olejkowy oraz z użyciem stempli ziołowych. Każdy z nich daje nieco inne doznania, ale i nastawiony jest na różne cele.

Kiedy warto się na niego wybrać?

Istnieje wiele wskazań, jakie powinny skłonić do wybrania się np. w Zielonej Górze na masaż tajski . Zaleca się go przede wszystkim osobom z depresją, zestresowanym lub cierpiącym z powodu zaburzonej pracy narządów wewnętrznych i w wielu innych sytuacjach. Jednak przed zarejestrowaniem się u terapeuty dowiedz się więcej o przeciwwskazaniach.