Kiedy pomóc może wcierka do włosów?

Każda kobieta chce wyglądać pięknie. Szczególnie ważnym elementem wizerunku są włosy, ale często ma się niedostatki w tej kwestii. Wiele pań w Polsce ma problem z przerzedzonymi i cienkimi włosami. W takich przypadkach stosować można wiele kosmetyków, ale najlepsze efekty dają tzw. wcierki. Sprawdź, kiedy warto je wybierać.

Wcierka do włosów —  co to jest?

Jak podpowiada potoczna nazwa, to produkt przeznaczony do wcierania w skórę głowy. Warto zdawać sobie sprawę z faktu, że właśnie kosmetyki czy środki lecznicze w takiej postaci są skuteczne gdy chodzi o hamowania wypadania czy odżywianie włosów. Są one martwą tkanką, zatem preparaty nakładane na ich długości mogą tylko je zmiękczać czy dawać wrażenie nawilżenia poprzez otoczenie ich śliską warstwą (np. silikonów). Realnie odżywiać włosy można tylko na poziomie ich wzrostu —  cebulek i mieszków. To samo dotyczy hamowania wypadania. W praktyce oznacza to, że kremowe maski czy odżywki mające przeciwdziałać wypadaniu włosów nie działają jeśli są przeznaczone do nakładania na łodygi włosów —  bądź tak się je stosuje.

Jakie wcierki można znaleźć na rynku?

Coraz większa świadomość konsumentów sprawia, że na rynku pojawia się wiele takich preparatów. Wcierki do włosów mają konsystencję przypominającą wodę, zatem producenci często umieszczają je w buteleczkach z wygodnym atomizerem albo w małych ampułkach, dzięki czemu aplikacja wprost na skalp jest wygodna.

A jak działają te produkty? Najczęściej można znaleźć lotiony czy toniki (nazwy rynkowe są różne) wzmacniające, przeciwdziałające wypadaniu włosów czy wzmagające porost. Co ważne, takie działanie zapewniają naturalne składniki, przede wszystkim wyciągi z ziół, często na bazie alkoholu, który jest promotorem. Znaleźć można też wcierki zmniejszające przetłuszczanie skóry głowy i pasm.

Warto wybierać wcierki

Takie produkty, ze względu na sposób ich aplikacji, dają znacznie lepsze efekty niż odżywki czy maski kremowe. Poza tym, nakładając je, masuje się skórę głowy, co dodatkowo poprawia odżywienie mieszków i cebulek włosowych.