Kamień do masażu twarzy — co warto wiedzieć na jego temat?

Masowanie to zabieg mający liczne dobroczynne właściwości, warto więc z niego korzystać, zwłaszcza że z powodzeniem można przeprowadzać go samodzielnie. Już sam masaż dłońmi, na przykład twarzy, wiele daje, ale wygodniej, efektywniej i przyjemniej będzie wykorzystać do tego specjalny masażer, zwłaszcza mineralny. Produkt ten od jakiegoś czasu cieszy się wielką popularnością. Sprawdź, co warto wiedzieć na jego temat.

Mineralne masażery —  co można znaleźć w sprzedaży?

Popularność kamieni do masowania twarzy jest ściśle związana z popularnością wszystkiego, co naturalne, zwłaszcza jeśli chodzi o pielęgnację. Warto docenić właściwości masażu —  zwykłe pocieranie i rozcieranie skóry może dać więcej korzyści niż kosmetyk! Dobry masażer pomaga między innymi usuwać obrzęki, dające się we znaki zwłaszcza rano, poprawia krążenie krwi i limfy, odprowadzanie nadmiaru wody, dodaje skórze zdrowego kolorytu i blasku oraz widocznie odmładza. Jest to zatem świetne uzupełnienie codziennej pielęgnacji, zwłaszcza że wystarczy zaledwie kilkuminutowy masaż, najlepiej poranny.

Wybierać można przy tym wśród różnych produktów. Kamień taki może mieć postać płytki, jak gua sha, czy rollera. W tym drugim przypadku do wyboru są różne minerały, jak zielony jadeit czy różowy kwarc —  piękny wygląd tych produktów niewątpliwie także zachęca do ich wyboru. Ten zaś warto uzależnić od swych indywidualnych preferencji —  niektórym osobom wygodniej będzie korzystać z płytki, a innym —  z rollera. Drugi produkt w dodatku ma dwie końcówki, do masowania większych i mniejszych partii twarzy, co jest niezwykle wygodne. Na to samo jednak pozwala też nieregularny kształt płytki.

Jak stosować?

Większość osób sięga po kamień do masażu twarzy rano, celem usunięcia typowych o tej porze, nie tylko po źle przespanej nocy, obrzęków. Celem ich jeszcze skuteczniejszej niwelacji warto wcześniej masażer schłodzić w lodówce —  jego użycie będzie też wówczas niezwykle przyjemne i przyniesie ulgę. Masażer należy stosować po wcześniejszym nałożeniu kremu czy innego kosmetyku —  poprawi też jego wchłanianie. Po zabiegu akcesorium trzeba oczywiście oczyścić.

Skuteczne działanie za tak niewiele

Koszt zakupu masażera jest niewielki, a cieszyć się jego funkcjonalnością można będzie długi czas. W dodatku wystarczy codzienny parominutowy masaż, by skorzystać z jego funkcjonalności. Na pewno więc warto go wypróbować.