Jakie zastosowanie ma papier filtracyjny?

W użytku domowym, komercyjnym oraz przemysłowym wykorzystuje się różne filtry, które służą np. do oczyszczania wody lub powietrza. W wielu urządzeniach o takim przeznaczeniu stosuje się papier filtracyjny, wykonany z celulozy nasączonej żywicami. Poznaj jego zastosowanie, czytając poniższy tekst!

Do czego służy papier filtracyjny?

Woda  jest narażona na różnego rodzaju zanieczyszczenia, które należy wyeliminować przed wykorzystaniem jej w celach np. przemysłowych. Do realizacji tego zadania stosowane są rozmaite filtry, w tym w wersji papierowej, które pozwalają zapewnić optymalną klarowność przetwarzanej cieczy. 

Wykonany z celulozy papier filtracyjny pozwala więc pozbyć się niechcianych drobinek z wody (a także z gazu) sposobem mechanicznym. Zanieczyszczenia stałe zatrzymywane są przez gęste włókna, które jednocześnie przepuszczają swobodnie ciecz, już oczyszczoną. Tego rodzaju artykuł ma zastosowanie w użytku domowym, w postaci filtrów jednorazowych, jakie wykorzystuje się w przelewowych ekspresach do kawy. 

Papier filtracyjny – zastosowanie w przemyśle

Filtry bazujące na opisywanych tutaj wyrobach celulozowych są powszechnie wykorzystywane w zakładach przemysłowych do oddzielania cząstek stałych od cieczy lub gazu. Papier filtracyjny jest nieoceniony między innymi w procesie produkcji paliwa czy olejów, a także rozmaitych kosmetyków i środków chemicznych. Wykorzystują go także producenci wina oraz piwa, w celu nadania trunkom pożądanej klarowności. Znajduje więc zastosowanie w branży:

  • motoryzacyjnej, 
  • farmaceutycznej,
  • chemicznej, 
  • alkoholowej. 

Produkt ten jest używany w  rozmaitych sektorach gospodarki. Dodatkowo korzystają z niego laboratoria medyczne, a także oczyszczalnie ścieków, jest bowiem niezastąpiony w procesie odwróconej osmozy. Masz do dyspozycji wiele rodzajów papieru filtracyjnego, różniących się między sobą gramaturą. Do celów przemysłowych sprzedawany jest w postaci rolek o rozmaitej długości. 

Zamów najlepszy papier filtracyjny!

Chcesz wykorzystać papier celulozowy w procesie filtracji cieczy lub gazu? Wybierz produkt o najlepszych właściwościach technicznych. Masz do dyspozycji wyroby przeznaczone do celów przemysłowych, które znajdziesz w asortymencie wielu producentów. Zakupu dokonasz także online, wystarczy jedynie znaleźć sklep internetowy z odpowiednią ofertą.