Jak wybrać shopper bag?

Każda kobieta potrzebuje wielu różnych torebek, gdyż poszczególne typy sprawdzają się w zupełnie innych okolicznościach. Dobra wiadomość jest jednak taka, że wiele z nich odznacza się uniwersalnością —  tym bardziej warto dobierać je dobrze, by właściwie służyły w różnych okolicznościach i w czasie intensywnego użytkowania. Dotyczy to między innymi toreb shopper bag, więc dowiedz się, jak dobrać taki dodatek.

Po pierwsze —  wielkość

Wśród wielu zasad doboru torebek, do okoliczności, stroju, ale i osoby, znajduje się wskazówka na temat dopasowania wielkości torby do użytkowniczki. Dotyczy to także popularnych shopperek. Co prawda właśnie tym odróżniają się one od kopertówek czy kuferków, że są duże i pojemne, ale nawet ich nie można dobierać przypadkowo. Co to oznacza? Jeśli jesteś wysoka i mocno zbudowana, możesz postawić na naprawdę olbrzymią torbę, ale unikaj takich dodatków przy filigranowej figurze, by wystrzec się efektu przytłoczenia sylwetki, który nie będzie prezentował się korzystnie. Poza tym wielkiej i mocno wyładowanej torebki i tak prawdopodobnie nie udźwigniesz bądź jej noszenie nie będzie wygodne, dlatego lepiej poprzestać na mniejszym rozmiarze. Wybór jest w tej kategorii spory, shopper bag wcale nie musi być ogromna, więc wystarczy, że przejrzysz ofertę dobrego sklepu z szerokim asortymentem, by dokonać trafnego zakupu.

Po drugie, kolor

Choć obecna moda dopuszcza różne rozwiązania, w przypadku tak dużego dodatku lepiej postawić na model pozbawiony wyrazistych wzorów. Możesz za to dowolnie eksperymentować z kolorami, zwłaszcza że shopperki z zasady nosi się do strojów casualowych, a nie biurowych, można nawet zatem postawić na wyrazistą czerwień czy mocny żółty. Jest to możliwe tym bardziej że torebki nie muszą już pasować kolorem do butów (nawet nie mogą) ani ubrań. Możesz zatem postawić na taki wariant kolorystyczny, jaki chcesz —  choć tak naprawdę dodatki te zwykle występują w stonowanych barwach, jak czerń, różne odcienie brązu itp.

Jaki materiał?

Torebki tego rodzaju, jak praktycznie wszystkie inne, wykonywane są z różnych materiałów, takich jak skóra ekologiczna i naturalna, materiały tekstylne, a nawet plecionka. Dwa pierwsze są z pewnością najbardziej funkcjonalne i uniwersalne. Pamiętaj jednak, że w przypadku wyboru skórzanej torby musisz o nią dbać —  m.in. unikać wystawiania jej bezpośrednio na słońce czy silnego zmoczenia, a także konserwować ją.