Czy z położeniem fototapety można poradzić sobie samodzielnie?

Naklejenie tapety na ścianę to wyjątkowo szybki sposób na odświeżenie wystroju, ozdobienie przestrzeni, a także zamaskowanie nierówności czy innych niedoskonałości podłoża. Obecnie w modzie są zwłaszcza fototapety, naklejane najczęściej na jedną ścianę pokoju albo nawet jej fragment. Czy z takim zadaniem można poradzić sobie samodzielnie? Przeczytaj i sprawdź!

Fototapety do samodzielnego użytku —  czyli jakie?

Jedną z ważniejszych zalet takiego sposobu ozdabiania ściany, a raczej —  całego pomieszczenia, jest brak konieczności przeprowadzania zaawansowanych prac, czyli też brak konieczności zatrudniania fachowej ekipy. Wynika to między innymi z faktu, że aplikacja fototapety jest bardzo łatwa. Kto chce, może nawet postawić na warianty samoprzylepne, niewymagające użycia kleju, zatem gwarantujące jeszcze sprawniejszą, szybszą (oraz czystszą) pracę. Wystarczy kilka chwil, by odmienić wygląd pomieszczenia i nie trzeba na przykład zakrywać mebli, gdyż nic się nie zabrudzi, wystarczy je tylko odsunąć od danej ściany.

Jednak nie tylko warianty samoprzylepne są łatwe w zastosowaniu. Wytapetowanie całego pomieszczenia mogłoby przekraczać możliwości (i siły) samych inwestorów, ale naklejenie tapety na jedną ścianę albo jej część nie stwarza trudności nawet kiedy trzeba użyć kleju. Warto przy tym pamiętać, by:

  • postawić na tapetę wytrzymałą, która nie podrze się w czasie aplikacji, na przykład podczas jej rozkładania przed przyklejeniem,
  • dokładnie wygładzać powierzchnię, dociskając materiał do podłoża, by nie powstały bąble z obecnego pod tapetą powietrza czy nierówności.

Z zadaniem tym poradzić mogą sobie nawet pojedyncze osoby, nie korzystając z niczyjej pomocy!

Świetny sposób na nowy wystrój

Dobrze dobrana fototapeta może zupełnie odmienić pokój, czy to salon, czy sypialnię, warto zatem postawić na takie rozwiązanie —  tym bardziej że jest proste w zastosowaniu i stale bardzo modne. Największy wybór takich ozdób można znaleźć online.