Czy warto zastosować baranek samochodowy?

Wiele osób nawet nie zdaje sobie sprawy z tego, na jak różne sposoby można wydłużać żywotność swojego auta —  w dodatku niektóre zabiegi tego rodzaju można przeprowadzić samodzielnie. Jedną z opcji jest zabezpieczenie karoserii powłoką ceramidową lub bezbarwnym lakierem, ale warto też pamiętać o podwoziu. Sprawdź, co możesz zrobić, by ochronić tę część pojazdu przed uszkodzeniami.

Warto chronić podwozie

Skupiając się na zadbaniu o swój samochód posiadacze pojazdów najmocniej zwracają uwagę na wygląd karoserii. Podwozie jednak także wymaga ochrony, jest bowiem jeszcze mocniej narażone na uszkodzenia, choćby ze strony pryskających spod kół kamyków, soli drogowej, błota i wilgoci. Ponieważ jednak go nie widać, wielu kierowców nie wie nawet, że trzeba oraz można tę część także zabezpieczać. Służy do tego między innymi baranek samochodowy, którego bez przeszkód można użyć samodzielnie, jako że jest on dostępny w wygodnej formie sprayu. Wpierw jednak trzeba dowiedzieć się, w jaki sposób się to robi oraz odpowiednio przygotować powierzchnię —  musi ona zostać przede wszystkim dokładnie oczyszczona. Nad wykonaniem tego zabiegu powinny zastanowić się też osoby, którym przeszkadzają hałasy w czasie jazdy, powodowane przez uderzające o podwozie kamienie, preparat ten ma bowiem także właściwości wygłuszające. Można go również zaaplikować na progi, czyli części auta bardzo mocno narażone na uszkodzenia.

Jak jeszcze zadbać o auto?

Chcąc kompleksowo zadbać o swój samochód, można też zdecydować się na wymienione wcześniej zabiegi. Przede wszystkim jednak warto przyjrzeć się powłoce lakierniczej i usunąć z niej wszelkie defekty, takie jak rysy czy wyszczerbienia. Pomoże w tym włóknina ścierna i dobre mleczko czy pasta. Z wykonaniem takich zabiegów można poradzić sobie samodzielnie, wystarczy odrobina precyzji.

Lepszy wygląd i dłuższa żywotność auta

Intensywnie użytkowane pojazdy każdego dnia narażone są na wpływ szkodliwych czynników, wobec czego często mocno się niszczą i szybko zużywają. Są jednak sposoby, by temu przeciwdziałać oraz usuwać tego skutki. Warto z nich korzystać.