Czy warto wybrać kamień do masażu twarzy?

Od jakiegoś czasu wykonane z minerałów masażery cieszą się wielką popularnością. Na pewno wiele osób wybiera je ze względu na ich nietypową formę, a także niewątpliwie piękny wygląd —  w tym kontekście są choćby świetnym pomysłem na prezent. Przede wszystkim jednak ich producenci oraz dotychczasowe użytkowniczki przekonują o wyjątkowych właściwościach takich wyrobów. Sprawdź, czy warto zainwestować w tego rodzaju artykuł.

Ważne masowanie twarzy

Z pewnością wiele osób zdaje sobie sprawę z tego, jak dobroczynny wpływ ma masaż —  na całe ciało, samopoczucie człowieka czy na skórę głowy. W przypadku twarzy nie jest inaczej. Jej masowanie jest nawet oferowane w gabinetach masażu czy kosmetycznych, przede wszystkim w ramach odmładzania. Jednak samodzielny zabieg, wykonany z wykorzystaniem odpowiedniego produktu, będzie nie mniej efektywny i da wiele korzyści.

Po kamień do masażu twarzy sięga się z chęcią osiągnięcia wielu efektów. Najważniejszym aspektem jego działania dla wielu osób jest usuwanie obrzęków, pojawiających się zwłaszcza po nocy. Kilkuminutowy masaż z użyciem chłodnej płytki albo rollera usuwa opuchnięcia pod oczami, poprawiając krążenie krwi i limfy oraz sprzyjając usuwaniu nadmiaru wody. Kiedy przy tym wcześniej schłodzi się go w lodówce, zadziała jeszcze lepiej i przyniesie wspaniałą ulgę twarzy po nie do końca dobrze przespanej nocy. Poza tym codzienny masaż ujędrnia skórę, aktywnie przyczyniając się do jej odmłodzenia i zachowania młodego wyglądu.

Jaki kamień wybrać?

W sprzedaży można znaleźć liczne masażery do twarzy, wykonywane z różnych materiałów i mających rozmaite formy. Są to na przykład akcesoria zakończone metalowymi kuleczkami, a także masażery z igiełkami z tworzywa sztucznego, mające przy okazji dawać efekt mezoterapii, czyli mikrouszkodzeń skóry. Jednak nie bez powodu mineralne rollery i płytki cieszą się obecnie największą popularnością. Nie tylko pięknie wyglądają i mają ekologiczny charakter, ale też odznaczają się wyjątkowymi właściwościami.

Wykonywane są z różnych kamieni, jak gua sha, kwarc czy jadeit, co przesądza o ich wyglądzie (głównie kolorze), ale też właściwościach. Moc minerałów znana jest ludziom od wieków, istnieją tzw. kamienie młodości czy wzmacniające siły witalne organizmu. Oczywiście nie wszyscy w nią wierzą, ale popularność takich masażerów jest faktem.

Warto spróbować

Na pewno ważnym argumentem przemawiającym za wyborem i wypróbowaniem takiego produktu jest fakt, że kosztuje on zdecydowanie niewiele, w dodatku trudno spodziewać się jego zużycia. Wiele osób docenia też jego ekologiczny charakter.