Co oferuje nowoczesna drukarnia etykiet?

Znakowanie produktów to ważny proces i warto postarać się, by efekt był najlepszej jakości. Dowiedz się, jak wybrać odpowiednią etykietę i co można znaleźć w ofercie nowoczesnej drukarni. Poznaj specjalistyczne produkty, które sprawdzają się w różnych branżach.

Etykiety dekoracyjne

Jednymi z najczęściej zamawianych przez przedsiębiorców akcesoriów są etykiety dekoracyjne. Ich zadaniem jest przyciągnięcie uwagi klienta oraz przekazanie mu najważniejszych informacji na temat danego towaru. Modele produktowe przykleja się na przykład na słoiczkach z żywnością oraz opakowaniach kosmetyków. Muszą być wykonane ze szczególną starannością, ponieważ często mają wpływ na decyzje konsumenckie. Powinny być czytelne, przejrzyste, właściwie nasycone kolorem oraz odporne na uszkodzenia. Ciekawym rozwiązaniem jest zastosowanie laminowania. Dodatkowa warstwa laminatu zabezpiecza materiał na przykład przed wilgocią i szkodliwymi warunkami atmosferycznymi.

Na przecenionych towarach można umieszczać również nalepki promocyjne. Wskazują, o ile została obniżona cena i najczęściej mają intensywny kolor, dzięki czemu wyróżniają się spośród pozostałych produktów.

Etykiety specjalistyczne

Każda branża ma nieco inne potrzeby. Drukarnia etykiet przygotowała specjalne propozycje dla firm zajmujących się przemysłem, produkcją elektroniki, opon i tekstyliów. Mogą zdecydować się na przykład na:

  • samoprzylepne naklejki wysokotemperaturowe, które najczęściej wykorzystywane są w hutach stali, aluminium i miedzi (są odporne na działanie wysokich temperatur),
  • etykiety wodoodporne z folii PE, PP lub PET, sprawdzające się do znakowania produktów spożywczych, kosmetycznych i pomp głębinowych,
  • oznaczenia tekstylne, które przeznaczone są do naklejania na podłoża o małej przyczepności.

Często zamawiane przez przedsiębiorców są również plomby gwarancyjne, przywieszki syntetyczne i tabliczki znamionowe.

Nowoczesna drukarnia etykiet

Chcesz zamówić etykiety? Wybierz się do dobrej drukarni, która wykorzystuje nowoczesne technologie! Postaw na produkty odporne na uszkodzenia i zwróć uwagę na estetykę ich wykonania. Dzięki temu przyciągniesz uwagę klientów.