Audyt bezpieczeństwa IT – znajdź słabe punkty swojej strony i je popraw!

Świadomość dotycząca zagrożeń panujących w sieci na szczęście rośnie. Coraz więcej osób zdaje sobie sprawę z tego, że wszystkie informacje, jakie przechowywane są w internecie, mogą paść łupem złodzieja. Dlatego warto sprawdzić, czy dostęp do serwera i witryny jest właściwie chroniony. Zobacz, jak tego dokonać!

Zleć audyt bezpieczeństwa IT fachowcom!

Wielu użytkowników sieci decyduje się na samodzielne próby chronienia swoich zasobów. Może to być jednak zgubne. Hakerzy stale rozwijają arsenał sztuczek, które pozwalają na złamanie istniejących blokad. Dlatego ważne jest, by stale aktualizować działania prewencyjne i uzupełniać powstające luki. Warto zlecić audyt bezpieczeństwa IT fachowcom, którzy potrafią błyskawicznie reagować na nowe narzędzia, jakimi dysponują hakerzy.

Cel audytu IT

Jest to proces, którego zadaniem jest określenie słabych punktów danej witryny i serwera, na której jest ona postawiona.

Jest to możliwe dzięki szczegółowej analizie infrastruktury IT, jaką dysponuje klient, poznaniu jej specyfiki, oszacowaniu ewentualnych luk w kodzie, które mógłby wykorzystać internetowy oszust, by uzyskać dostęp do zawartości strony. Specjalista sprawdzi też skuteczność dotychczas stosowanych zabezpieczeń, w tym jakość programów antywirusowych. 

Zebrane dane pozwolą opracować optymalny plan cyberzabezpieczeń dla konkretnej infrastruktury IT. Będzie on uwzględniał m.in. instalację najlepszego w konkretnym przypadku oprogramowania zwalczającego aplikacje szpiegujące oraz wirusy, zaprojektowanie silnego firewalla, uszczelnienie luk w kodzie strony, ochronę wszystkich połączeń sieciowych.

Co możesz stracić?

Hakerzy mogą przejąć wszystko, co znajduje się na witrynie, dyskach komputerów czy w chmurach. Najczęściej kradzione są: pomysły firmowe, czyli tzw. know how, dane osobowe, bazy kontrahentów, hasła dostępu. Efektem tego może być utrata pieniędzy, tożsamości,  kontraktów itp. 

Może to doprowadzić do zaburzenia płynności finansowej firmy, wpadki wizerunkowej, a nierzadko wręcz stać się przyczyną upadku biznesu.

Zleć audyt, wprowadź zabezpieczenia i nie daj się oszukać!

Warto chronić swoje informacje przechowywane w sieci. Nie jest to łatwe zadanie, dlatego dobrym posunięciem jest korzystanie z pomocy fachowców, którzy przeprowadzą audyt bezpieczeństwa IT i podejmą się ochrony strony i urządzeń biurowych. Korzystnie jest być w stałym kontakcie ze specjalistami i reagować na nowe próby ataków.