Obrączki ślubne — jak wybierać?

Obrączki ślubne — jak wybierać?

Wybór biżuterii na ślub, będącej symbolem miłości i wierności oraz oznaką stanu małżeńskiego, to chyba najważniejszy element przygotowań do tego wydarzenia. W dodatku obecnie narzeczeni chcą, by krążki te były nie tylko symbolem, ale też piękną ozdobą, mają zatem wobec nich spore wymagania. Jak wybierać obrączki, by zapewnić sobie pełną satysfakcję, w dodatku na całe życie? Przeczytaj i sprawdź!

Klasyka czy moda?

Trendy dotyczące biżuterii ślubnej to między innymi obrączki bogato zdobione, a także wykonywane z innych materiałów niż klasyczne żółte złoto. Można wybrać kruszec biały, różowy czy połączenie dwóch albo trzech rodzajów metali. Oczywiście przy tym nadal nie brakuje osób stawiających na absolutną klasykę. Jakie rozwiązanie warto wybrać w swoim przypadku? To zależy od osobistych preferencji, gustu oraz rodzaju noszonej już biżuterii —  co dotyczy przede wszystkim pań. Obrączki ślubne z białego złota bardzo dobrze pasują do srebra, są więc częstym wyborem. Poza tym jednak trzeba myśleć przyszłościowo. Czy to, co obecnie jest najmodniejsze, będzie satysfakcjonujące także wiele lat później? Na to pytanie każdy musi odpowiedzieć sobie sam.

Zdobione czy minimalistyczne?

Oba te warianty są tak samo modne, warto zatem zwrócić uwagę na kwestie praktyczne. Czy wyroby zdobione, na przykład kamieniami szlachetnymi, będą wygodne w codziennym noszeniu? Oczywiście dobrej jakości biżuteria zawsze wykonywana jest w taki sposób, by była nie tylko piękna, ale też praktyczna, nie trzeba zatem obawiać się na przykład wypadania kamieni. Panowie nie muszą też bać się zbyt ozdobnych wariantów —  męskie obrączki zwykle są zdobione znacznie oszczędniej niż damskie.

Nie tylko sklepy stacjonarne

Chcąc mieć dostęp do szerokiego wyboru ozdób, by wybrać najlepsze, warto wziąć pod uwagę także oferty internetowe. Wbrew pozorom, wcale nie jest to ryzykowne, wystarczy bowiem znać swój rozmiar, by dobrać odpowiedni produkt, zawsze można też odesłać niepasujące obrączki celem ich zmniejszenia lub powiększenia (dodatkowo często pierwsza poprawka jest za darmo).